Jau tapo banalu kalbėti, kad šiuolaikiniame pasaulyje viskas keičiasi kone šviesos greičiu. Deja, taip pat greitai keičiasi ir nusikalstamumas, įgydamas vis naujų, neįtikėtinų formų. Ir vienas iš pačių sunkiausių šių laikų nusikaltimų – prekyba žmonėmis, jau seniai įgijusi tarptautinį mastą, tad kova su ja – seniai nebe vienos policijos ar vienos valstybės, o visos žmonijos reikalas. Katalikų Bažnyčios Popiežius Pranciškus ėmėsi burti įvairių sričių profesionalus: teisininkus, policijos pareigūnus, socialinius ir humanitarinius darbuotojus, Bažnyčios atstovus. Kad galėtų tarpusavyje dalintis patirtimi, kelti klausimus, megzti naujų ryšių, mokytis vieni iš kitų, ieškoti sprendimų prekybos žmonėmis keliamiems iššūkiams. Taip 2014 m. balandį Romoje buvo įkurta Šventosios Mortos grupė. Į ją įeina didelę patirtį turintys įvairių šalių policijos pareigūnai ir Bažnyčios atstovai.

Apie

Kas yra Šventosios Mortos grupė?

Lietuvoje

Šventosios Mortos grupės veikla Lietuvoje

Naujienos

Tai kas vyksta šiuo metu...

Kontaktai

Kaip susisiekti su mumis?

Žiniasklaida

Anksčiau Ariogalos vaikai į užsienį buvo vežami vogti plokštelių, dabar – plėšti su ginklu rankoje

Per trejus pastaruosius metus Ariogaloje gyvenantys vaikai penkis kartus buvo sučiupti nusikaltę užsienyje. 2013-aisiais ši problema gal ir neatrodė rimta, nes vaikas buvo pagautas Austrijoje bandantis pavogti vinilinę plokštelę. Tačiau dabar vaikų teisių specialistai ne juokais sunerimę – Ariogalos vaikai vis dažniau vežami dalyvauti ginkluotuose juvelyrinių dirbinių parduotuvių apiplėšim...

Migrantai Lietuvoje. Rizika negali sutrukdyti teikti pagalbą

Ar Lietuva pasiruošusi stoti į akistatą su galinga migracijos banga, užliejusia Europą? Kaip galime ir privalome pasipriešinti gėdingai šių laikų vergovės formai – prekybai žmonėmis? Apie tai kalbėta Vilniaus Šv. Juozapo seminarijoje, kur 2015 m. birželio 29 – liepos 2 d. vyko Europos Vyskupų Konferencijų už migrantų sielovadą atsakingų vyskupų ir atstovų susitikimas.

Prekyba Ariogalos vaikais: drąsus 14-metis gali sutraukyti nusikaltėlių voratinklį

Trejus metus policija stebėjo, kaip į užsienį daryti nusikaltimų vežami Ariogalos vaikai, tačiau ikiteisminių tyrimų dėl to nepradėdavo arba vos pradėjusi turėdavo nutraukti, nes be vaikų liudijimų nepavykdavo surinkti įrodymų. Tačiau šįkart, atrodo, sužibo viltis, kad gali pavykti rasti prekeivius vaikais. Dėl prekybos Ariogalos vaikais pradėtas naujas ikiteisminis tyrimas.
Jau rašyta, ka...

Lengviau apsimesti, kad prekybos žmonėmis aukų nėra

Policija ir Bažnyčia vienija jėgas kovai su prekyba žmonėmis ir pagalbai šių nusikaltimų aukoms. Tokia intencija 2014 m. gruodžio 5–6 d. Londone surengtas 2-asis tarptautinis Šv. Mortos grupės susirinkimas, kuriam vadovavo Anglijos ir Velso vyskupų konferencijos pirmininkas kardinolas Vicentas Nicholsas. Susitikime dalyvavo policijos ir Bažnyčios atstovai iš 25 valstybių. Iš Lietuvos &...

Skaityti daugiau naujienų